Családi nap 2014.

Szerencsére a jó idő is kedvezett, így valamennyi tervezett program megvalósult.
Igazgató asszony ünnepi megnyitóbeszéde után először régi tanítványunk, Erdélyi Csilla adott rövid koncertet 2 táncoló-vokálozó leánnyal. Majd mindannyian a sportudvaron szurkoltunk az osztályok csapat/sorversenyén, melynek szülők, régi diákok is tagjai voltak. Volt ügyességi játék, kerékpáros- és rollerverseny, aszfaltrajzolás, arcfestés, csillámtetoválás, kézműves foglalkozás, asztalitenisz – mindenki válogathatott kedvére. A nagyobbaknak és a felnőtteknek a karaoké, ill. a házi X-faktor játék okozott örömet, melyet Bőnisch Ádám és Kopál Zoltán egykori tanítványunk vezetett. Volt zsákbamacska, büfé – házi készítésű finomságokkal.
A mentőszolgálat képviselője, Gyurcsán Zsolt lehetővé tette, hogy az érdeklődő felnőttek és gyerekek beülhettek egy mentőautóba, és részletes tájékoztatást kaphattunk a mentősök felelősségteljes, nehéz, nagy lélekjelenlétet igénylő munkájáról.
Mire dél lett és mindenki megéhezett, elkészültek a szülők által készített „hideg” finomabbnál finomabb ételek. Nehéz dolga volt a zsűrinek, amikor döntenie kellett. Az idén a negyedikesek és a hatodikosok hidegtáljai nyerték a megosztott első helyet, a megosztott második helyen a 2.a és az ötödik osztály végzett. A szemet gyönyörködtető, ötletes tálalás mellett az ízek harmóniája, a széles választék volt a jellemző. A 2.b osztály túrós-erdei gyümölcsös édességcsodája különdíjat nyert.
Jó hangulatú, kellemes délelőttöt töltöttünk együtt. Sokat dolgoztunk, jól elfáradtunk, de megérte!

Évnyitó

Az első tanítási nap reggelén tartottuk meg a tanév-és projektnyitó ünnepélyünket. Iskolánk ettől a tanévtől kezdve részt vesz a „Köznevelés az iskolában” c. Európai Uniós pályázatban. Így a tanévnyitó ünnepély egyben ünnepélyes projektindító ünnepély is volt. Megtisztelte tanévnyitónkat jelenlétével: Mátésné Pataki Ágnes, a Klik XXII. Tankerületének igazgatója és Kuruczné Domaházi Margit, tanügyigazgatási referens. Sebes Gábor, az Oktatási és Informatikai Bizottság elnöke, képviselő; Fogarasy Attiláné, az intézményfejlesztési projekt mentora; Nagy Gábor, a Magyar Vöröskereszt főigazgató-helyettese. Horváthné Fükő Zsuzsa, az Egyesített Óvodák vezetője; Kovács-Hajdú Albert, református lelkész; László Istvánné, a Nagytétényi Polgári Kör elnöke; Leblanc Győző, operaénekes, iskolánk egykori tanítványa; Szücs József, pedagógus és énekes, fellépő művészünk.
Sebes Gábor Szabolcs Attila polgármester úr üdvözlő szavainak tolmácsolása után Karsay Ferenc oktatásért felelős alpolgármester urat idézte, ismét elmondta az önkormányzat hitvallását: az „iskolák akkor is a mieink, ha nem a mieink”. Ezzel utalt arra, hogy bár nem az önkormányzat a fenntartó, de mindent megtesz az iskolák működési feltételeinek javításáért.
Az ünnepi műsor a 3. osztályosokra épült, az ebben az osztályban tanító Bakk Viktória állította össze és tanította be a gyerekeket, a furulyások pedig Závodszky Zsuzsa nénitől tanulták meg a dalt. A vidám és hangulatos versek, a beszédek és az igazgatói köszöntő elhangzása után az első osztályosok felavatása, az iskola tanulói közé fogadása is megtörtént azzal, hogy igazgató asszony a kicsik ruhájára feltűzte iskolánk jelvényét. A kicsik nagyon örültek az ajándékoknak, melyet az elsős tanító nénik készítettek.
Jó hangulatú, sikeres, szép rendezvény volt. Sok szülő, nagyszülő, régi diákunk is jelen volt, akik az ünnepélyes tanévnyitó után segítettek az alsó tagozatos tanítóknak és kisdiákoknak az iskolai élet beindításában.